Tukaj je super hiter napotek, ki vam bo v pomoč, če veliko shranjujete Render nastavitve in Izhodni modul Predlog (Output module Templates) v After effectsu. Ste vedeli, da lahko predloge izvozite v druge kopije After effectsa? Je precej enostavno in vam bo zelo v pomoč, saj boste prehranili veliko časa. Odprite verzijo After effectsa, ki ima predloge ki jih želite izvoziti. Pojdite Edit Menu, izberite Templates > Render Settings. V oknu, ki se odpre je opcija Save all v spodnjem levem kotu. Klikni nanjo in izberi željeno lokacijo na disku. Ko boste shranili obe datoteki, lahko zaprete After Effects in odprete drugo verzijo Ae. Nato pojdite Edit > Templates > Render Settings. Tokrat pa kliknite Load in določite lokacijo kamor ste shranili datoteko. To ponovite tudi za Output modul. To tehniko lahko uporabite tudi. če želite poslati render nastavitve ali output module drugim uporabnikom.
0 Comments
S pomočjo bake texture tag-a lahko vsako sceno zapečeš v HDR sliko in jo kasneje uporabiš da z GL osvetliš sceno. Kako se to naredi pa si lahko ogledaš, če klikneš Read more. Prenesi si C4D projekta:
Mike Winkelmann iz BEEPLE-a je izročil svoje Cinema 4D datoteke, ki jih lahko brez skrbi uporabite v svojih projektih. Na voljo je na veliko različnih eksperimentov. Zanimiva sta projekta dveh daljših filmov. Zato, kar na delo k raziskovanju, saj se lahko iz drugih poskusov veliko naučiš. Obiščite Beeple stran Za spremembo sem objavil film, ki ni animacija. Posnetke, ki sem jih posnel pred kratkim, sem zmontiral z premier-om pro in dodal glasbo - The Album Leaf- Window. Crazy Ball je kratek film, v katerem je uporabljena tehnika matchmoving-a ali 3D sledenje gibanju (to je ko se gibanje realne kamere ujema z gibanjem 3D kamere) in projekcija kamere o kateri bom več povedal kasneje. Za prvo sceno sem najprej posnel kratek posnetek, ki sem ga konvertiral v format bolj prijazen obdelavi in sicer v Quick time, JPG kodek (dobra kakovost, mala velikost datoteke). Program PFtrack sem uporabil za sledenje gibanju. Pftrack deluje tako, da sledi gibanju nekih točk iz katerih ugotovi kje v prostoru naj bi bila kamera. Podatke o kameri in podatke o nekaj točkah sem izvozil v Cinema 4D, kjer sem potem dodal 3D geometrijo ter jo renderiral za v After effects. V Ae sem dodal, popravil sence in svetlobne učinke. Več o tem postopku pa bom pokazal v enem izmed naslednjih video tutorialov. V 3. sceni kjer so tudi kocke pa je uporabljene projekcija kamere (camera projection) . To je tehnika ko na preprosto geometrijo projiciramo sliko. Tako lahko animiramo kamero in dobimo občutek da smo v prostoru. Več o tej tehniki lahko izveste v tem tutorialu. Ostale scene so preprosto narejene v C4D in obdelane v Ae. Da se je krogla tako svetila sem samo animiral svetlost (luminance) in jo razkosal na dele s pomočjo dodatka Thrausi. PS: Poglejte si nov tutorial kako narediti preprosto predlogo - HDRI loader z XPressom v Cinema 4D. KLIK |
Categories
All
Archives
December 2021
|